Case study #EfektFRIS:
FRIS® w Google Campus Warsaw
Widzę duży potencjał w wykorzystaniu wiedzy o stylach myślenia do zwiększenia świadomości i poprawy skuteczności zespołów, w tym szczególnie w organizacjach rozpoczynających swoją działalność i w startupach.
FRIS® w wygodny, prosty i inspirujący sposób dostarczył nam wiedzę o tym kto najlepiej sprawdzi się w poszczególnych etapach, działaniach i zadaniach. Pomaga nam to w zespole lepiej się komunikować, łatwiej dopasować zadania i angażować innych do pomocy, a także – a może przede wszystkim – zwiększa satysfakcję z naszej pracy.
Wiedzę z zakresu Stylów myślenia i działania FRIS® wdrożyliśmy praktycznie natychmiastowo po jej poznaniu. Teraz często wzajemnie łapiemy się na tym, iż zastanawiamy się, jak można byłoby z kimś lepiej rozmawiać, na co zwrócić uwagę, co przygotować, o co zapytać…? – dzięki temu jesteśmy bardziej uważni na siebie.
FRIS® wniósł dużą wartość nie tylko dla mnie jako menedżera, ale również umożliwił poszczególnym członkom zespołu określenie drzemiącego w nich potencjału oraz zrozumienie swojej roli w procesach projektowych i zespołowych. Jednocześnie metodologia ta daje przestrzeń na widzenie siebie, nie przez pryzmat wad czy niedociągnięć, ale potencjału i przestrzeni do rozwoju – indywidualnego i zespołowego.
RAFAŁ PLUTECKI, SZEF GOOGLE WARSAW CAMPUS
RAFAŁ PLUTECKI
Szef Campus Warsaw przez 3 lata od dnia jego otwarcia. Związany ze sceną startupową od 1994 roku. Założył i zarządzał Internet Technologies, jedną z pierwszych polskich firm internetowych. Był partnerem zarządzającym w funduszu VC Innofund i dyrektorem regionalnym w Infopraca, serwisie online dla poszukujących pracy, należącym do barcelońskiego inkubatora Grupo Intercom. Stworzył Tempo, firmę zajmującą się mikroubezpieczeniami. Jako anioł biznesu doradza innym firmom. Ma tytuł BS z administracji biznesowej na Uniwersytecie Delaware.
GOOGLE CAMPUS WARSAW (obecnie Google for Startups)
Google Campus to specjalnie zaaranżowana przestrzeń dla start-upów technologicznych, która ma ułatwiać im rozwój. To przede wszystkim miejsce do pracy, dzięki olbrzymiej przestrzeni coworkingowej, ale także miejsce spotkań z mentorami, networkingu i rozlicznych konferencji i szkoleń.
W ciągu pierwszych 3 lat działalności startupy zrzeszone w Campusie utworzyły ponad 1000 nowych miejsc pracy i zebrały prawie 60 milionów złotych finansowania. Tylko w 2017 r. w siedzibie na warszawskiej Pradze odbyło się 400 wydarzeń w których udział wzięło 22 tysięcy uczestników