Styl Myślenia Superbohatera®

Szkolenia stają się przygodą!

Poznaj nowe licencjonowane narzędzie Certyfikowanych Trenerów FRIS® do pracy indywidualnej i warsztatowej, oparte na innowacyjnym wykorzystaniu komiksu i storytellingu.
superbohaterowie-FRIS-perspektywy-styl-myslenia-superbohatera

Style Myślenia, ożywione

Narzędzie wprowadza postacie Superbohaterów jako archetypy osób o czterech Stylach Myślenia, wyposażonych w swoje unikalne Supermoce. FRISowi Superbohaterowie uczą nas, że każdy Styl Myślenia jest wyjątkowy na swój unikalny sposób i każdy ma potencjał do czynienia dobra.

Synergia obrazu i historii

Kreatywna praca z komiksem – obrazem i metaforą pozwala uczestnikom szkoleń tworzyć własne historie, wyjść poza utarte schematy oraz przyjrzeć się sobie i swoim mocnym stronom z innej perspektywy. Dzięki temu silnie angażuje i motywuje do działania.
superbohaterowie-FRIS-storytelling-styl-myslenia-superbohatera
superbohaterowie-FRIS-dialog-styl-myslenia-superbohatera

Fikcyjni bohaterowie, prawdziwe sytuacje

Wspiera w zrozumieniu potencjału Stylu Myślenia swojego oraz współpracowników, przez co pomaga lepiej działać w zespole. Pozwala zasymulować różne sposoby rozwiązania rzeczywistych (lub potencjalnych) problemów komunikacyjnych wynikających z różnic poznawczych członków zespołu.

Artystyczne wykonanie

Nasza wizja FRISowych Superbohaterów została ubrana w oryginalne, piękne ilustracje wykonane przez Wojciecha Bema – rysownika, storyboardzistę, artystę, ucznia wybitnego polskiego malarza Mieczysława Knuta oraz ucznia i współpracownika mistrza polskiego komiksu – Bogusława Polcha.
superbohaterowie-FRIS-wykonanie-styl-myslenia-superbohatera

Naukowe inspiracje

Postacie Superbohaterów FRIS® oraz każda z ich Supermocy zostały starannie zaprojektowane na podstawie wymiarów poznawczych definiowanych przez Model FRIS®. Pomagają łatwiej zrozumieć swój Styl Myślenia oraz Style Myślenia innych.
FRIS-superteam

Szkolenia stają się przygodą!

Zaangażowanie

Uczestnicy szkoleń szybko utożsamiają się z postaciami Superbohaterów i intuicyjnie rozpoznają ich i własne Supermoce, wyjątkowo mocno angażując się w warsztaty.

Kreatywność

Wejście w świat Superbohaterów rozbudza ciekawość i kreatywność, zachęca do tworzenia własnych historii i daje niecodzienną swobodę eksperymentowania.

Humor

Warsztaty okraszone sporą dawką humoru i spontaniczności tworzą wyjątkową atmosferę do pracy i pomagają zespołom łagodniej przechodzić przez procesy zmian.

Metafora

Dzięki pracy z obrazem i metaforą uczestnicy z bezpiecznego dystansu odnajdują w historiach Superbohaterów odniesienia do własnych sukcesów i wyzwań.

Sztuka

Kontakt ze sztuką wizualną, jaką jest komiks to dla części uczestników szkoleń podróż sentymentalna, a dla innych całkowicie nowe, inspirujące doświadczenie.

Wszechstronność

FRISowi Superbohaterowie to niezliczona możliwość zastosowań oraz elastyczne dopasowanie do potrzeb indywidualnych i grup szkoleniowych. Granicą jest wyobraźnia!

Plansze Superbohaterów

Piękne ilustracje z Superbohaterami oraz ich Supermocami do pracy indywidualnej i warsztatowej.

Każdy chciał kiedyś zostać Superbohaterem – niezależnie od wieku przyjemnie jest zamknąć oczy i wyobrazić sobie siebie jako wyjątkową postać, która ratuje świat. Dlatego idea Superbohaterów jest tak nośna i atrakcyjna, ponieważ są oni przerysowanym i przejaskrawionym przedstawieniem naszych supermocy i słabości, z którymi łatwo się identyfikujemy. Od stu lat komiks, a od kilkudziesięciu lat kino (a wraz z nim cały przemysł rozrywkowy) odkrywa i eksploatuje ten superbohaterski fenomen (jak niegdyś western), oferując nam plejadę herosów do wyboru.

 

We FRIS® stworzyliśmy swoją drużynę Superbohaterów wpisanych w świat Stylów Myślenia, a następnie oddaliśmy ją w ręce trenerów i uczestników szkoleń, którzy piszą ich dalszą historię. Tak uniwersalne i szczegółowe wizualizowanie poszczególnych typów to inicjatywa bez precedensu w świecie systemów rozwojowych.

 

Jej główny potencjał to stworzenie środowiska do parafrazowania i lepszego zrozumienia Stylów Myślenia FRIS®, czyli – jak to mawia Papcio Chmiel, autor komiksów o Tytusie – „by uczyć bawiąc i bawić ucząc”. A to przecież tygrysy i mózgi lubią najbardziej!

Tomasz Biernacki

Trener biznesu, nauczyciel historii, promotor komiksu, instruktor szermierki.

– Współtwórca narzędzia Styl Myślenia Superbohatera®
– Pomysłodawca i koordynator projektu Antologii komiksu na 100-lecie odzyskania niepodległości
– Autor programu nauczania za pomocą komiksu dla szkół i firm
– Pomysłodawca i koordynator prekursorskiego rozwiązania OCOOLAR do szkolnych podręczników opartego na technologii rozszerzonej rzeczywistości

Kim jest Superbohater?

superbadaczka-FRIS-kontur-styl-myslenia-superbohatera

Superbohater (ang. superhero) to fikcyjna postać wyposażona w nadludzką potęgę, której używa do zwalczania zła, przestępstw, niesprawiedliwości itd.
Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych, W. Kopaliński.

Postać superbohatera ma atrybuty: cechy ludzkie – m.in. rysy twarzy, cechy osobowe, charakteru, życiorysu, otoczenia i relacji z nim; supermoce, które odróżniają go od ludzkich bohaterów i dają nadludzkie możliwości, np. latania, teleportowania, panowania nad żywiołami; znaki rozpoznawcze – np. pseudonim, logotyp, strój, rekwizyt, kolor, zawołanie.

superpartner-FRIS-kontur-styl-myslenia-superbohatera

FRISowi Superbohaterowie, wyposażeni w swoje Supermoce, mogą dokonywać niezwykłych czynów, jednak stają się niezwyciężeni dopiero wtedy, kiedy działają wspólnie. Wiara we własne możliwości, wzajemne zaufanie oraz zrozumienie Supermocy innych członków zespołu pozwalają im stawić czoła wszelkim przeciwnościom!

supermoce-styl-myslenia-superbohatera

To tylko wybrane Supermoce. A jaka jest Twoja?

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność! Styl Myślenia Superbohatera® jest narzędziem licencjonowanym i mogą nim się posługiwać wyłącznie Certyfikowane Trenerki i Trenerzy FRIS®, którzy posiadają odpowiednią licencję.

Wezwij na pomoc Superbohaterów!

Zaproś Certyfikowanego Trenera FRIS®, aby opowiedział Ci więcej o Stylach Myślenia i pomógł Ci zgrać Twój zespół jak prawdziwą drużynę Superbohaterów. Wkrótce umieścimy tutaj listę licencjonowanych Trenerów, a w międzyczasie zapytaj o to znajomego Certyfikowanego Trenera – może już korzysta z nowej Supermocy?

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez FRIS® Style Myślenia • Kopiowanie dowolnej grafiki z niniejszej strony bez pisemnej zgody zabronione • Styl Myślenia Superbohatera® oraz FRIS® to chronione znaki towarowe.

Co to jest FRIS® ?

FRIS® to najszybciej rosnące polskie narzędzie rozwojowe, które diagnozuje Styl Myślenia.

Służy do zrozumienia oraz prostego opisu kluczowych różnic w sposobach myślenia i działania. Pokazuje obszary największej efektywności osobistej i zawodowej.

prosty

FRIS® jest prosty i intuicyjny. Przystępnie wyjaśnia jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy, nie wymagając wiedzy psychologicznej.

praktyczny

Znajomość FRIS® daje praktyczną wiedzę, którą można szybko i łatwo zastosować w wielu obszarach życia prywatnego oraz zawodowego.

polski

FRIS® został stworzony na podstawie polskich badań. Jest rozwijany oraz dopasowywany do polskich realiów i potrzeb.

prosty i praktyczny

trafnie oraz przystępnie wyjaśnia w jaki sposób ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy

ponad 43.000 osób

przebadaliśmy z pomocą FRIS® – to najszybciej rosnące polskie narzędzie diagnostyczne

całkowicie polski

opracowany przez polski zespół, na podstawie odpowiedzi udzielonych przez polskich respondentów

dla osób i zespołów

wspiera w diagnozie i rozwoju osobistym oraz tworzeniu efektywnych zespołów

nowoczesny

zadebiutował w 2015, ale podstawy naukowe sięgają badań prowadzonych już od 10 lat

pozytywny

nie jest oceną, ani pomiarem kompetencji – każdy Styl FRIS® posiada swoje silne i słabsze strony

świetnie oceniany

4,7 (w skali 1-5) to średnia ocena raportu FRIS®, na podstawie prawie 500 otrzymanych opinii

wysoce wiarygodny

kwestionariusz FRIS® spełnia standardy wysokiej jakości narzędzi psychometrycznych

Certyfikowani Trenerzy z wykorzystaniem badania FRIS® diagnozują naturalne predyspozycje i wspomagają w podejmowaniu trafniejszych, bardziej świadomych decyzji, m.in. w obszarach:

festiwal-fris-zastosowania-dla-osob

Osoby indywidualne:

  • odkrywanie naturalnych predyspozycji,
  • planowanie dalszej edukacji lub ścieżki zawodowej,
  • mediacja i rozwiązywanie konfliktów,
  • wsparcie w procesie zmian,
  • poprawa komunikacji w związkach.

festiwal-fris-zastosowania-dla-zespolow

Organizacje:

  • diagnoza potrzeb przed procesami rozwojowymi,
  • odkrywanie potencjału pracowników,
  • budowanie efektywnych zespołów,
  • poprawa komunikacji,
  • rekrutacja i selekcja.

Anna-Zajac-Derylo-rekomendacja-FRIS

„Narzędzie FRIS® daje szansę na lepsze zrozumienie swojej osoby, a co za tym idzie na akceptację specyfiki swoich reakcji i zachowań. Znajomość własnego stylu myślenia i działania pozwala na optymalne odnalezienie swojej roli w projektach, trafne umiejscowienie swojej osoby w grupie zadaniowej. Poznanie sposobu myślenia i pracy daje możliwość na docenienie i świadome wykorzystanie w przyszłości posiadanych mocnych stron. Polecam badanie FRIS®, bo FRIS® to szansa na istotne zwiększenie poziomu samoświadomości.

Anna Zając-Deryło

Zdobywczyni tytułu „TOP Manager KADR 2016″ Payroll and Personnel Administration Specialist, Liberty Mutual Insurance

„Od 10 lat zajmuję się z sukcesem zawodowo networkingiem, zbudowałem kilkanaście społeczności opartych na relacjach. Dokonałem rzeczy bardzo trudnej dzięki moim kompetencjom społecznym oraz wysokiemu osobistemu zaangażowaniu. Badanie FRIS® całkowicie potwierdziło źródła mojego sukcesu. Jako Partner w myśleniu a Humanista w działaniu w pierwszej chwili skupiam się na relacjach. Dążę do zrozumienia postępowania innych ludzi. Potrafię wykorzystywać wyobraźnię i empatię do inspirowania i propagowania swoich pomysłów. Gorąco polecam FRIS® jako narzędzie do autodiagnozy i rozwoju osobistego i zawodowego.

Grzegorz Turniak

Założyciel BNI w Polsce, Prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców

Grzegorz-Turniak-poleca-FRIS
marcin-wojciechowski

Dzięki FRIS® jestem w stanie szybko określić, jakie mocne strony ma dany zespół oraz o jakie zasoby trzeba go uzupełnić, aby stał się sprawniejszy. Korelacja między preferencją stylów myślenia i działania pracownika a zadaniami, jakie są mu delegowane, zwiększa jego satysfakcję z pracy. Ta zaś przekłada się na oczekiwaną przez wielu pracodawców pasję w działaniu. Zjawisko to korzystne jest nie tylko dla agencji czy jej klientów, lecz przede wszystkim dla samych pracowników.”

Marcin Wojciechowski

Członek zarządu oraz Creative Director w Grupie Aveex Źródło: magazyn Personel i Zarządzanie, 06/2016

Statystyki na podstawie ponad 1600 recenzji Raportu indywidualnego FRIS® (badania satysfakcji prowadzone w latach 2015 i 2017):

0
%
mój Styl Myślenia został poprawnie określony
0
%
opis mojej osoby uważam za trafny
0
%
podoba mi się zawartość raportu
0
%
raport jest czytelny i ma interesującą szatę graficzną
0
%
chciałbym znać Styl Myślenia osób, z którymi pracuję
0
%
znajomość FRIS może ułatwiać komunikację i współpracę

FRIS® to partner strategiczny Akademii Leona Koźmińskiego, wg rankingu Times najlepszej uczelni biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

akademia-leona-kozminskiego-logo-fris

Gdzie jest wykorzystywany FRIS®?

w Advanced Management Program (nowość!)

Poznaniem FRIS rozpoczął się najbardziej elitarny program rozwojowy dla prezesów i członków zarządu największych polskich spółek kapitałowych.

w programie studiów MBA

Każdy uczestnik Studiów MBA jest badany kwestionariuszem FRIS® i na zajęciach poznaje swój Styl Myślenia.

w programie studiów podyplomowych

W ramach popularnych kierunków studiów podyplomowych studenci mają okazję zapoznać się ze swoim Stylem Myślenia oraz Stylem Działania.ach.

w Biurze Karier i Współpracy z Absolwentami

Przeszkoleni przez FRIS doradcy pomagają odkryć obszary o największym osobistym oraz zawodowym potencjale i doradzić kierunki rozwoju.

w szkoleniach i doradztwie biznesowym

Akademia Leona Koźmińskiego oferuje kursy, szkolenia oraz usługi doradztwa z wykorzystaniem FRIS dla największych polskich firm.

w pracach badawczo-rozwojowych

Wspólny projekt badawczy analizujący związki stylu myślenia menedżerów z preferowanymi warunkami pracy, satysfakcją oraz sukcesami zawodowymi.
X
lub
Hej, chcesz lepiej poznać FRIS?
Zapisz się na FRISletter i otrzymuj:
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań FRIS,
- porady i sztuczki jak wykorzystać FRIS w praktyce,
- plany rozwoju FRIS - pomysły, produkty i narzędzia,
- informacje o najnowszych warsztatach i szkoleniach.
lub
Zapisz się na FRISletter!
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań FRIS,
- porady i sztuczki jak wykorzystać FRIS w praktyce,
- plany rozwoju FRIS - pomysły, produkty i narzędzia,
- informacje o najnowszych warsztatach i szkoleniach.
FRISletter
nowości o FRIS na Twój email:
lub szybciej:
Co wysyłamy we FRISletter? - promocje na produkty i usługi FRIS
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- najnowsze warsztaty i szkolenia
- nowości we FRIS, pomysły i produkty
FRISletter
nowości o FRIS na Twój email:
lub szybciej:
Co wysyłamy we FRISletter? - promocje na produkty i usługi FRIS
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- najnowsze warsztaty i szkolenia
- nowości we FRIS, pomysły i produkty
FRISletter
nowości o FRIS na Twój email:
lub szybciej:
Co wysyłamy we FRISletter? - promocje na produkty i usługi FRIS
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- najnowsze warsztaty i szkolenia
- nowości we FRIS, pomysły i produkty
lub szybciej:
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
Zobacz czym zasilamy nasz Newsletter:
- bezpłatnymi zaproszeniami do nowych badań
- promocjami na produkty i usługi
- poradami i sztuczkami jak stosować FRIS
- informacjami o najnowszych szkoleniach
- nowościami, pomysłami i planami rozwoju FRIS
lub szybciej:
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- promocje na produkty i usługi
- porady i sztuczki jak stosować FRIS
- informacje o najnowszych szkoleniach
- nowości, pomysły i plany rozwoju FRIS
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- promocje na produkty i usługi
- porady i sztuczki jak stosować FRIS
- informacje o najnowszych szkoleniach
- nowości, pomysły i plany rozwoju FRIS
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
Zapisz się na FRISletter, aby otrzymywać od nas informacje o promocjach, szkoleniach oraz ważnych wydarzeniach we FRIS.
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- promocje na produkty i usługi
- porady i sztuczki jak stosować FRIS
- informacje o najnowszych szkoleniach
- nowości, pomysły i plany rozwoju FRIS
lub szybciej:
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
Zobacz czym zasilamy nasz Newsletter:
- bezpłatnymi zaproszeniami do nowych badań
- promocjami na produkty i usługi
- poradami i sztuczkami jak stosować FRIS
- informacjami o najnowszych szkoleniach
- nowościami, pomysłami i planami rozwoju FRIS
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
zapisy na nowy sezon wystartowały!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
zapisy na nowy sezon wystartowały!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
zapisy na nowy sezon wystartowały!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
zapisy na nowy sezon wystartowały!
lub szybciej:
Najświeższe informacje o FRIS
W newsletterze wysyłamy:
- bezpłatne zaproszenia do nowych projektów
- artykuły i wskazówki o FRIS
- najnowsze szkolenia i wydarzenia
- nowości, pomysły i nasze plany rozwoju
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
- bezpłatne zaproszenia do nowych badań
- promocje na produkty i usługi
- porady i sztuczki jak stosować FRIS
- informacje o najnowszych szkoleniach
- nowości, pomysły i plany rozwoju FRIS
Chciałbyś lepiej poznać FRIS?
Otrzymuj nowości, bezpłatne zaproszenia
do nowych projektów badawczych
oraz informacje o promocjach i szkoleniach!
Warsztaty FRIS® w całej Polsce
uczestnictwo w każdym tylko 30 zł / os.
Udział: tylko 30zł / os.
Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona.
Udział: tylko 30 zł / os.
Szkolenia w ponad 16 różnych miejscowościach.
Udział: tylko 30 zł / os.
53 szkolenia | 21 miast | start już JUTRO!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
Promocja FIRST MINUTE: 25% taniej do końca lutego!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
Promocja FIRST MINUTE: 25% taniej do końca lutego!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
Promocja FIRST MINUTE: 25% taniej do końca lutego!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
Promocja FIRST MINUTE: 25% taniej do końca lutego!
Bezpłatny raport z wynikami projektu
50 stron statystyk, analiz i wniosków dot. Stylów Myślenia
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
Właśnie zwolniły się 2 ostatnie miejsca!
50+ warsztatów w 18 miastach
uczestnictwo w dowolnym: tylko 40 zł
Festiwal szkoleń w całej Polsce
Ostatnie dni na rezerwację miejsca!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS® w 2018
Zapisy na przedpremierowy dostęp otwarte!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS® w 2018
Zapisy na przedpremierowy dostęp otwarte!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS® w 2018
Zapisy na przedpremierowy dostęp otwarte!
75 szkoleń w całej Polsce - już od piątku
Ostatnie dni zapisów! Udział = 40 zł / os.
Festiwal szkoleń w całej Polsce
Bilety już w sprzedaży, tylko 40 zł / os.
Szkolenia certyfikacyjne FRIS® w 2018
Pozostały ostatnie wolne miejsca!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS® w 2018
Pozostały ostatnie wolne miejsca!
Szkolenia certyfikacyjne FRIS® w 2018
Pozostały ostatnie wolne miejsca!
Ostatni dzień zapisów na szkolenia!
Jutro startuje Festiwal Stylów Myślenia, udział = 40 zł
Odkryj Style Myślenia FRIS®
Co i po co badamy?
Zamów badanie FRIS
Szkolenie certyfikacyjne FRIS
Trenerzy FRIS® grają dla WOŚP!
Badanie z konsultacją w aukcjach z ceną wywoławczą od 100 zł ❤
Szkolenia certyfikacyjne FRIS®
Zapisy na nowe szkolenia w 2019 r. są otwarte
Startujemy JUTRO - w PIĄTEK!
Ponad 40% szkoleń ma już wyprzedane miejsca!
Trenerzy FRIS® wciąż grają dla WOŚP!
Badanie z konsultacją w aukcjach z ceną wywoławczą od 100 zł ❤
Dzisiaj ostatni dzień zapisów!
bilety tylko 50 zł • małe grupy • interaktywne warsztaty
Konsultacje i warsztaty FRIS® online
już od 50 zł • tylko na aukcjach 29. Finału WOŚP
Kurs certyfikacyjny FRIS® ONLINE
Zapisy na nowe edycje w 2021 r. są otwarte!
Kurs certyfikacyjny FRIS® ONLINE
Jesień 2021 - zapisy są już otwarte!
bilety w cenie 50 zł • wciąż mamy wolne miejsca!
Warsztaty FRIS® ONLINE już w sobotę!
Wylicytuj Raport FRIS® z konsultacją
ponad 30 aukcji z różnymi trenerami • licytacje nawet od 1 zł
Kurs certyfikacyjny FRIS® ONLINE
Wiosna 2022 - zapisy są już otwarte!
Wylicytuj Raport FRIS® z konsultacją
wygraj aukcję z Certyfikowaną Trenerką lub Trenerem
Kurs certyfikacyjny FRIS® ONLINE
Wiosna 2023 - zapisy otwarte!
Menu